Dziś chciałabym Wam opowiedzieć o prostym i co ważne bezpłatnym narzędziu do tworzenia onlinowych magazynów, folderów, czy wielostronicowych ofert firmowych.

Mowa tutaj o ISSUU. Zapraszam chętnych do zakładania konta i publikowania swoich treści. A poniżej kilka wskazówek, na co zwrócić uwagę przy projektowaniu.

Na ISSUU wgrywasz wielostronicowy plik w formacie .pdf

Co oznacza, że wcześniej musisz “złożyć” cały projekt w innym programie. Może być to PDFcreator, ale również Word czy PowerPoint. Wszystko zależy od umiejętności i pomysłu na ostateczną wygląd projektu.

Układ stron

Przy tworzeniu pliku pamiętaj że Issuu zaprezentuje twoją publikację w układzie książkowym, czyli będzie okładka i dwustronicowe rozkładówki.

schemat stron

Marginesy – tekst

Przy stronach z tekstem pamiętaj o marginesach – prawych, lewych, górnych i dolnych. To zwiększa czytania. O innych elementach, które wpływają na szybkość czytania możesz przeczytać we wpisie czytelność ponad wszystko.

marginest tekst

Marginesy – zdjęcie

Jeśli planujesz umieścić zdjęcie na dwóch sąsiadujących stronach – wtedy zapomnij o marginesach. Zdjęcie musisz przeciąć i dopasować do brzegów wewnętrznych strony. Wtedy zdjęcie będzie się ładnie komponowało na rozłożonych stronach.

zdjęcieA tutaj możesz zobaczyć jak wygląda efekt końcowy.

Podzielcie się linkami do swoich magazynów w komentarzach. Chętnie zobaczę wasze publikacje.

 

pozdrawiam