Posiadanie dziecka upoważnia cię do różnych działań, których jako osoba dorosła pewnie byś nie zrobiła. Ja jako mama “zerówczaka” mam ten przywilej ze syn zabiera mnie na wszystkie bajki i filmy do kina. I tak na zakończenie wakacji wybraliśmy się na film “Krzysiu, gdzie jesteś?” lekko powiązany fabułą z książką o Kubusiu Puchatku. Nie byłam zachwycona wyborem syna, bo książka ta nawet w dzieciństwie jakoś nie przypadła mi do gustu,za dużo tam było dla mnie “filozofowania” a nie co za mało akcji. Ale czego się nie robi dla dzieci…

Po obejrzeniu filmu stwierdzam, że to wcale nie jest film dla dzieci. To film dla nas, dla dorosłych, a nawet dokładniej dorosłych – rodziców. Film pokazuje jak gonimy za super pracą, jak weekendy spędzamy za biurkiem zamiast w lecie czy w parku z rodziną, jak poświęcamy tu i teraz dla świetlanej przyszłości, ale jakoś ta cudowna przyszłość nie nadchodzi.

Ale oprócz tych rodzicielskich porad, w filmie są też porady dla freelancerów zwłaszcza  prowadzących kreatywne biznesy:

KUBUŚ: - jaki dziś jest dzień? KRZYŚ: - jak to jaki? dziś jest dziś! KUBUŚ: - oooo, to mój ulubiony dzień! bo wczoraj, kiedy dziś było jutrem, to było dla mnie za dużo dnia w dniu!
Kubuś Puchatek
Miś

Oczywistym jest, że prowadząc firmę trzeba planować. Cele krótkoterminowe,długoterminowe, cashflow…ale nie zapominajmy o dniu dzisiejszym. To nie prawda,że za tydzień czy miesiąc da się wszystko nadrobić.Sama często łapię się na tym,ze myślę jeszcze tylko zrobię to i to i tamto i będę miała wolniejszy czas to wtedy wykorzystam go na odpoczynek, relaks, czas z rodziną. Ale to nie do końca prawda. Są ważne dni, które już się nie powtórzą i warto w nich uczestniczyć a nie tylko przetrwać.

Podobno nie można robić NIC, a ja często robię NIC, i bardzo często z takiego NIC nie robienia powstają najfajniejsze COSIE.
Kubuś Puchatek
Miś

Odpoczynek. Dla każdego może oznaczać coś innego, ale każdemu z nas jest potrzebny. nie tylko po to żeby mieć siły działać, ale po to być w głowie powstały nowe pomysły. Kreatywność lubi kiedy nie pracujesz i robisz coś zupełnie innego. wtedy może działać na całego.

Im bardziej Puchatek tam zaglądał, tym bardziej Prosiaczka tam nie było.
Kubuś Puchatek
Miś

Znam to uczucie, kiedy bardzo ci na czymś zależny i z niecierpliwością czekasz na maila.Co kilka chwil odświeżasz pocztę, bo być może wiadomość gdzieś tam na ciebie czeka. Ale wpatrywanie się w program pocztowy nie przyspieszy odpowiedzi. W biznesie czasem potrzeba cierpliwości. Ale fajnie jest nie czekać bierne, tylko w tym czasie aktywnie działać (albo odpoczywać). Wszystko zależny od ciebie

 

Bajki w prosty sposób tłumaczą czasem bardzo skomplikowane zagadnienia. To my dorośli często sami sobie wszystko utrudniamy. Dlatego weź dziecko do kina! A jak nie masz własnego – to pożycz od sąsiadki albo koleżanki. Ona będzię miała czas na robienie NIC a ty miło spędzisz czas i być może spojrzysz na świat z innej perspektywy.