Moodboad – czyli tablica inspiracji. Narzędzie, które odkąd poznałam towarzyszy mi przy każdym procesie projektowym. To takie drogowskaz, jaki styl chcę osiągnąć. Jakie elementy charakterystyczne wykorzystać i o czym nie zapomnieć. Polecam przy projektowaniu: logotypu, wizytówki, postu, mieszkania – generalnie wszystkiego!

Zazwyczaj korzystam z elektronicznej formy moodboardu (przykład takiego moodbordu, jaki stworzyłam dla własnej marki widzisz powyżej) łatwo go edytować, przesłać do klienta i zawsze mieć pod ręką. Ale jak tylko urządzę przestrzeń biurową we własnym domu z pewnością nad biurkiem będzie miejsce na taką papierową formę tablicy.

Poniżej kilka pomysłów jak zagospodarować taką przestrzeń:

#1 METALOWA TABLICA

To ciekawy pomysł na wykorzystanie wszelkiego rodzaju krat większych lub mniejszych, klatek, wieszaków na biżuterię. Po inspirację i materiały niezbędne do wykonania takiej tablicy polecam wizytę w sklepie typu Castorama czy Obi.

METALOWE TABLICE

źródło: 1 / 2 / 3 / 4 / 5


#2 MOODBOARD BEZPOŚREDNIO NA ŚCIANIE

To najprostsze rozwiązanie – taśma malarska, czy inne dekoracyjne taśmy do scian, które nie zniszczą nam podłoża a utrzymają elementy inspiracyjne – i gotowe!

NA ŚCIANIEźródło: 1 / 2 / 3 / 4


#3 PANEL

Drewniany, korkowy, z płyty MDF…możliwości jest bardzo wiele. Można przymocować do ściany, albo postawić na biurku lub komodzie i oprzeć o ścianę – wtedy łatwo, szybko i bez usterek ściany możemy zmieniać jego położenie.

PANELźródło: 1 / 2 / 3 / 4


#4 PODKŁADKI Z KLIPSAMI

Podkładki są przymocowane na stałe do ściany. Ale ich zawartość dowolnie wymieniamy.

PODKŁADKIźródło: 1 / 2 / 3


#5 RAMKI

Wystarczy oprawić tablicę korkową w stylową ramę i powstaje idealne podłoże dla tablicy inspiracji.

RAMKIźródło: 1 / 2 / 3


#6 SPINACZE

Sznurki umocowane  i klamerki do bielizny. Świetny, minimalistyczny pomysł na szybkie zorganizowanie przestrzeni na moodboard. Bardzo lubię to rozwiązanie, kojarzy mi się z analogowym wywoływaniem zdjęć. A dokładnie suszeniem po wyjęciu z utrwalacza…SPINACZEźródło: 1 / 2 / 3


#7 BLACK BOARD

Farba tablicowa święci tryumfy we wnętrzach od kilku sezonów. Nic więc dziwnego że zawitała również do przestrzeni biurowej. Ma dodatkowo tą fajną funkcje, że uwagi i notatki możesz pisać bezpośrednio na ścianie.

CZRANE TABLICEźródło: 1 / 2 / 3 / 4 / 5

A Wy jakie mapie pomysły na moodboardy? Korzystacie z tego narzędzia? Przy jakich działaniach jest Wam pomocne? Dajcie znać.

pozdrawiam