Duże, drewniane okna a w nich lniane zasłony. Białe biurko i turkusowy fotel – bardzo wygodny. Sporo półek z segregatorami i szufladami. Kanapa i stolik a na nim biały, geometryczny zestaw do kawy. Na biurku świeże kwiaty w wazonie i zapach świeżo parzonej kawy 😀 Właśnie tak wygląda moja pracownia. Pracownia moich marzeń, która już kolejny rok czeka na realizację 😆 Ehhhh… Rozmarzyłam się 😍

W końcu czy otoczenie w jakim się pracuje ma znaczenie dla pracy kreatywnej?

Wracam z moim turkusowym kubkiem i pyszną kawą do nieco za małego biurka  i zastanawiam się:

Czy przez to, że moja przestrzeń do pracy nie jest idealna moje projekty są mniej kreatywne???

Czy fantastyczne pomysły odwiedzałyby mnie codziennie zachęcone tą wspaniałą przestrzenią?

W końcu czy otoczenie w jakim się pracuje ma znaczenie dla pracy kreatywnej?

praca kreatywna

Odpowiedz 1

OCZYWIŚCIE, ŻE MA ZNACZENIE

krzykną wszystkie instagramerki, u których na zdjęciach zobaczysz właśnie takie przestrzenie na zdjęciach. I nie sposób się z nimi nie zgodzić. Wszelkie durnostójki i elementy ozdobne stworzono właśnie po to aby cieszyły nasze oko. Aby sprawiać nam przyjemność. I aby nas nie rozpraszać swoim brzydactwem. Mając wokół siebie wszystko to co lubimy i nam się podoba lepiej nam się myśli i lepiej skupiamy się na pracy co oczywiście widoczne jest w projektach.

 
 

Odpowiedź 2

ZUPEŁNIE NIE MA ZNACZENIA

To właściwie przykład z życia wzięte. Wielkie firmy dbające o każdy szczegół jak Apple czy wymagające mega kreatywności jak Disney zaczynały działać w garażach. Przestrzeń nie wpłynęła na poziom kreatywności ani dopilnowania najdrobniejszych szczegółach.

Jaki z tego wniosek? Kreatywność to MY.

Dlatego jeśli chcemy podwyższać poziom swoich projektów zadbajmy najpierw o siebie a potem jak wystarczy czasu ( i środków finansowych) również o przestrzeń. Jeśli nie masz oddzielnego pomieszczenia na pracownię wygospodaruj chociaż część pokoju która będzie tylko twoja, albo poszukaj biurka w przestrzeni coworkingowej. A jeśli pracujesz przy kuchennym stole albo składanym biurku i codziennie musisz rozkładać swoje domowe biuro, zadbaj o dodatki.

 

 

Dobra kawa w piękniej filiżance będzie smakować jeszcze lepiej, notatki w ślicznym notesie same się nie napiszą ale będą miały ładniejszą oprawę i poczekaj… jeśli twoja pracownia to twoje marzenie (podobnie jak moje) zróbmy wszystko, aby się spełniło