Grudzień to taki miesiąc, gdzie z każdej strony otaczają nas świąteczne życzenia, mikołaje, choinki i cały ten bożonarodzeniowy misz-masz. Można się z tym nie zgadzać ale okazuje się, że przynajmniej jedną grafikę w klimacie świąt warto wrzucić na swój społecznościowy profil – życzenia dla klientów i czytelników

Dziś dam ci przepis, jak możesz taką grafikę zrobić bardzo szybko, nieco inaczej niż inni, zupełnie za darmo i samodzielnie.

Składniki są proste:

ZDJĘCIE + ŚWIĄTECZNE UNIKATOWE GRAFIKI + ŻYCZENIA

To czego potrzebujesz na początek to fotografia twojego produktu, twojej usługi albo jakaś zupełnie inna fotografia która charakteryzuje twoją firmę. Otwórz ją w Canvie i rozmiar dopasuj do szablonu medium społeczościowego w którym zamierzasz ją opublikować.

Pobierz paczkę z ozdobnymi elementami świątecznymi. Jak widzisz jest tam dużo pojedynczych elementów jak i całe szablony, gotowe do użycia w kilku świątecznych wersjach kolorystycznych. Przejrzyj je na spokojnie i wybierz te które twoim zdaniem najlepiej pasują do fotografii.

Pamiętaj, że każdy element  możesz skalować, obracać i wybierać z dostępnych wersji kolorystycznych. Spróbuj stworzyć z tego ciekawą, niebanalną kompozycję. To co ważne to zostaw miejsce na życzenia dla swoich czytelników lub klientów aby cały projekt był spójny.

Napisz życzenia, dobierz pasujący font a cały napis zmień aby był w kolorze jednego z tych który pojawia się już w elementach świątecznych. Będzie spójnie!

Można uznać że projekt jest już gotowy. Jeśli masz logotyp również możesz umieścić go na grafice to sprawia że nadawca komunikatu jest bardziej czytelny.

I już gotowr! To już koniec, mamy spersonalizowaną grafikę świąteczną taką tylko twoją i pasującą do twojej Marki. Jestem pewna, że każda osoba, nawet ta która twierdzi że nie ma talentu do takich prac, doskonale da sobie radę.

Możesz wrzucić grafikę na Facebooka czy Instagram, załączyć do newslettera albo wysłać do swoich klientów mailem. Każda forma jest dobra, aby podziękować za współpracę troszkę o sobie przypomnieć i życzyć wszystkiego co najpiękniejsze na święta.
Koniecznie podziel się ze mną efektami twojej pracy. Ja też chętnie pokażę innym jak fajnie za pomocą kilku kliknięć można stworzyć świąteczny klimat na zdjęciu.

Link do pobrania grafik TUTAJ