Okazuje się że kreatywność możemy wspierać i rozwijać na różne sposoby. Również tworząc odpowiedni klimat w trakcie spotkań (w pracy i nie tylko). Oto 5 rad – jak stworzyć klimat sprzyjający twórczemu umyśleniu:

1Nie bój się wyjścia poza swoją strefę komfortu, zadania inne, nowe, stanowiące wyzywanie sprzyjają kreatywnemu myśleniu. Sytuacje z którymi wcześniej nie mieliśmy do czynienia mogą zaowocować rozwiązaniami na które nikt wcześniej “nie wpadł”

2

Nie ograniczaj się! Nie twórz sztucznych barier! DZIAŁAJ!

3

Jeśli to Ty moderujesz spotkanie na którym pojawiają się ciekawe i innowacyjne pomysły, każde zgłoszenie przyjmuj z zaciekawieniem i zainteresowaniem, żadnego nie ignoruj, wszystkie zapisuj (nawet te dość irracjonalne, które w tym momencie wydaj się nie pasować). Każdy z nas czuje się pewniej w momencie, gdy zgłaszając nowy pomysł nie czują lęku przed ośmieszeniem.

4

Swobodna atmosfera na spotkaniu to kolejny sprzymierzeniec kreatywnych pomysłów! Ciastka i kawa też nie zaszkodzą

5

czyli nie miej presji na natychmiastowe uzasadnienia swojego zdania i słuszności teorii. Każdy pomysł jest dobry! Nie musisz od razu mieć naukowego uzasadnienia i poparcia w liczbach. Zgłaszaj inicjatywy które nasuwają ci się na myśl. Być może jak głośno wypowiesz swoje zdanie, ubierzesz to w słowa otworzy to lawin e nowych pomysłów i skojarzeń (u Ciebie i innych uczestników spotkania).

A Wy, co jeszcze dorzucilibyście do tej listy?