Tworzenie palety kolorów dla marki to jeden z elementów projektowania. Bardzo go lubię. Przeglądam wiele pięknych zdjęć, fontów i tworzę kolaż na podstawie którego dobieram kolory. Często robię to dość intuicyjnie ale nie zapominam o psychologii kolorów, bo bardzo wierzą, że kolory na na nas oddziałują, a my możemy na ten przekaz wpływać dobierając dla swoje marki odpowiednie odcienie.

Dziś chcę wam pokazać jak łatwo samodzielnie i za pomocą darmowych programów same możecie stworzyć paletę swojej marki. Wymówki się skończyły. Czas działać

Na początku Photo Scape. prosty w obsłudze program,który pozwoli nam stworzyć kolaż. Może być to każdy inny program,który pozwoli ci ułożyć obok siebie kilka fotografii. Wybieramy strona (tak jak na printscreenie) i pierwszy krok już zrobiony.Teraz nie ma już odwrotu

Wybierz dowolny układ kolażu.Wszystko zależy od Ciebie ile zdjęć chcesz użyć.

 

Dobierz fotografie, które w jakiś sposób do Ciebie przemawiają i określają twoją markę. To mogą być zdjęcia twojego produktu, zdjęcie, którego używasz na Facebooku jako zdjęcia w tle, twoje logo jeśli już je masz. Tu nie do końca chodzi o to co jest na fotografii, a raczej o nastrój zdjęcia. Można też wypisać sobie słowa klucze, które chcemy przedstawić za pomocą moodboardy. Jeśli nie masz pomysłu na  cechy zajrzyj do wpisu o osobowości marki. Tam kilka podpowiedzi.

Kiedy moodboard jest już gotowy oczywiście go zapisujemy.

 

Tutaj kilka moodbordów dla inspiracji:

Teraz zaczyna się zabawa z kolorami. A wszystko za sprawą genialnego narzędzia online Coolors.

 

Uruchamiamy program online  klikamy ikonkę aparatu – kolory ze zdjęcia. I wskazujemy nasz świeżutki moodboard.

Program automatycznie pobierze nam paletę kolorów ze zdjęć, ale możemy każdy z nich dowolnie edytować aż powstanie paleta kolorów która w pełni ci się spodoba. Proponuję poświęcić tu chwilę czasu i poprzesuwać kursorem tak żeby stworzyć coś ciekawego,nieopatrzonego jeszcze. Takiego tylko dla was. Prawda, że to proste?

Kiedy uznamy że paleta jest gotowa klikamy stwórz kolaż i mamy gotową ściągę jakich kolorów używać. i to z oznaczeniami które pomogą przy tworzeniu np.stron na wordpresie.

 

Kilka kroków, a zyskacie indywidualną paletę kolorów swojej marki. Używając tych kolorów wszędzie zwiększycie spójność swojej marki. Koniecznie pochwalcie się efektami w komentarzach.