Jak znaleźć to jedno jedyne zdjęcie na stocku które doskonale zobrazuje wasz tekst? Oczywiście, każdy Wam powie, że własne zdjęcia są najlepsze, że są unikalne, niepowtarzalne i w waszym klimacie. To wszystko prawda. Ale czasem z różnych przyczyn musimy albo chcemy skorzystać ze zdjęć stockowych. Jak ich szukać żeby znaleźć?
Zastanów się czego tak naprawdę szukasz i dobierz odpowiednie słowa kluczowe, najlepiej po angielsku
Słowa kluczowe są niestety tłumaczone na stockach przez automatyczny translator i wiadomo jak to z automatem, pozostawiają wiele do życzenia. Dlatego warto szukać pod różnymi hasłami dookoła opisującymi nasze zdjęcie. Kiedy znajdziesz zdjęcie, które jako tako pasuje zerknij jakimi hasłami zostało opisane i skorzystaj z nich przy kolejnym wyszukiwaniu.
Stosuj filtry
Zdjęcie poziome czy pionowe a może wcale nie zdjęcie tylko szkic albo rysunek. Filtry znaczenie przyspieszą poszukiwania. Ktoś już za ciebie pogrupował te zdjęcia, więc część roboty masz z głowy.
Kadruj, przycinaj, zmieniaj kolory i dodawaj elementy
Aby uniknąć albo zminimalizować wrażenie że zdjęcie jest opatrzone spersonalizuj je trochę ( oczywiście jeśli licencja na to pozwala). Dodaj napis, jakieś elementy graficzne i logo, dodaj lub usuń kolor… niech twoja wersja będzie absolutnie twoja
Zajrzyj do zakładki zdjęcia podobne i inne tego autora
Jeśli spodobał ci się styl albo zdjęcie warto zajrzeć do tych zakładek. Często można tam znaleźć nieco inne ujęcia tego samego obiektu i okazuje się że to właśnie to czego szukaliśmy.
Porównuj stocki
Po pierwsze porównaj ceny a po drugie te same osoby sprzedają różne i te same zdjęcia ( ujęcia) na różnych stokach. Taki research da ci wyobrażenie o cenach i o kadrach

CC0 – Oznacza, że autor zrzekł się wszelkich praw autorskich i umożliwia nam tym samym wykorzystywanie, kopiowanie, rozpowszechnianie, modyfikowanie bez uznania i oznaczania jego autorstwa.
CC-BY – Pozwala na kopiowanie, zmienianie, rozprowadzanie, przedstawianie oraz wykonywanie utworu, ale tylko pod warunkiem, że za każdym razem oznaczymy jego autora.
CC-NC – W tym przypadku mamy zgodę na wszystkie czynności wymienione powyżej, ale tylko pod warunkiem, że utwór nie będzie użyty w projekcie komercyjnym, czyli takim, który przynosi wynagrodzenie.
lista 25 darmowych banków zdjęć
Korzystajcie do woli

Dziękuję za listę, poszerzę mój obrazkowy świat. Rzeczywiście dalsza zabawa ze zdjęciem to prawdziwa frajda (ja używam Canvy). Dziękuję za inspirację.