Jak znaleźć to jedno jedyne zdjęcie na stocku które doskonale zobrazuje wasz tekst? Oczywiście, każdy Wam powie, że własne zdjęcia są najlepsze, że są unikalne, niepowtarzalne i w waszym klimacie. To wszystko prawda. Ale czasem z różnych przyczyn musimy albo chcemy skorzystać ze zdjęć stockowych. Jak ich szukać żeby znaleźć?

Zastanów się czego tak naprawdę szukasz i dobierz odpowiednie słowa kluczowe, najlepiej po angielsku

Słowa kluczowe są niestety tłumaczone na stockach przez automatyczny translator i wiadomo jak to z automatem, pozostawiają wiele do życzenia. Dlatego warto szukać pod różnymi hasłami dookoła opisującymi nasze zdjęcie. Kiedy znajdziesz zdjęcie, które jako tako pasuje zerknij jakimi hasłami zostało opisane i skorzystaj z nich przy kolejnym wyszukiwaniu.

Stosuj filtry

Zdjęcie poziome czy pionowe a może wcale nie zdjęcie tylko szkic albo rysunek. Filtry znaczenie przyspieszą poszukiwania. Ktoś już za ciebie pogrupował te zdjęcia, więc część roboty masz z głowy.

Kadruj, przycinaj, zmieniaj kolory i dodawaj elementy

Aby uniknąć albo zminimalizować wrażenie że zdjęcie jest opatrzone spersonalizuj je trochę ( oczywiście jeśli licencja na to pozwala). Dodaj napis, jakieś elementy graficzne i logo, dodaj lub usuń kolor… niech twoja wersja będzie absolutnie twoja

Zajrzyj do zakładki zdjęcia podobne i inne tego autora

Jeśli spodobał ci się styl albo zdjęcie warto zajrzeć do tych zakładek. Często można tam znaleźć nieco inne ujęcia tego samego obiektu i okazuje się że to właśnie to czego szukaliśmy.

Porównuj stocki

Po pierwsze porównaj ceny a po drugie te same osoby sprzedają różne i te same zdjęcia ( ujęcia) na różnych stokach. Taki research da ci wyobrażenie o cenach i o kadrach

CC0 – Oznacza, że autor zrzekł się wszelkich praw autorskich i umożliwia nam tym samym wykorzystywanie, kopiowanie, rozpowszechnianie, modyfikowanie bez uznania i oznaczania jego autorstwa.

CC-BY – Pozwala na kopiowanie, zmienianie, rozprowadzanie, przedstawianie oraz wykonywanie utworu, ale tylko pod warunkiem, że za każdym razem oznaczymy jego autora.

CC-NC – W tym przypadku mamy zgodę na wszystkie czynności wymienione powyżej, ale tylko pod warunkiem, że utwór nie będzie użyty w projekcie komercyjnym, czyli takim, który przynosi wynagrodzenie.

lista 25 darmowych banków zdjęć

Korzystajcie do woli

pozdrawiam