Dziś druga część Facebookowej akcji #bardziejtworcza. Jeśli przegapiliście cz I to możecie to nadrobić tutaj.

#11

Właściwa nazwa powinna brzmieć: czytaj również książki, a nie tylko magazyny, gazety i artykuły w Internecie. A w nich o opisy, akcję, dialogi. Krótki artykuł daje puentę już po kilku zdaniach. A tu chodzi, o to aby się zastanawiać, szukać rozwiązania, wyobrażać sobie dalsze losy bohaterów, aby ćwiczyć nasz mózg.

#12

Odważ się! nie ma głupich pytań i niemądrych odpowiedzi. A w życiu żałujemy tylko tych rzeczy, których nie popełniliśmy. Zaryzykuj i …zobacz co się stanie!

#13

Kiedy ostatnio byłaś/byłeś w teatrze?

a) tydzień temu

b) miesiąc temu

c) rok temu

Jeśli twoja odpowiedź to c) – czas na nowe wyzwania (również dla twojego mózgu). Do dzieła!

#14

Po co? By być na bieżąco, nie pozostawać w tyle, wiedzieć co już zostało wymyślone by wymyślić coś innego. Inspirowanie się innymi jest nam potrzebne i może pobudzić nasz mózg do intensywnej pracy. Ale pamiętaj: inspirowanie – nie kopiowanie!

#15

Ale inny gatunek niż twój ulubiony. Ale też nie taki na którym od razu wiadomo, że będziesz się męczyć. Może ulubiony rodzaj twojego męża/chłopaka/przyjaciółki/przyjaciela. Razem łatwiej dotrwać do końca, a wspólne oglądanie sprzyja dyskusji, wymianie poglądów. A to idealna pożywka dla nowych pomysłów.

#16

Podróże kształcą i rozwijają. Te dalekie i te bliskie. Więc wsiadaj na rower, albo do pociągu byle-jakiego i jedź szukać inspiracji i pomysłów!

#17

Nowy kurs, język, taniec… Każda nowa umiejętność nas rozwija i trenuje nasz mózg. A mózg tego potrzebuje. Chce żeby go zmęczyć,trenować,żeby  mu nie odpuszczać. Zrewanżuje się, w chwili, kiedy będziesz tego potrzebować

#18

Ciekawy, czyli zainteresowany, chętny do pogłębiania swojej wiedzy na dany temat, otwarty na różne wyzwania. Nie za zamykaj się, nie ograniczaj, sam nie stawiaj sobie wyimaginowanych barier.

#19

To o czym już przeczytałaś, to co obejrzałaś zastosuj w praktyce. Przyswoisz wiedzę w 90% jeśli wykonasz w praktyce to co znasz w teorii i będziesz zaangażowany w tą czynność.

#20

Zrób coś innego. Nie musi być to nic wielkiego. Nieco inna trasa do pracy lub szkoły, zakup sukienki w kolorze i kroju którego nie masz, herbata zamiast kawy… Małe rzeczy, zrobione inaczej obudzą nasz mózg i zmotywują do wskoczenia na nowe tory i innego, niestandardowego myślenia.

Powodzenia w Waszych wyzwaniach!