Trzecia i ostatnia część wyzwania #bardziejtworcza

poprzednie znajdziecie tutaj i tutaj

#21

Oczywiście jeśli jest to możliwe. A co nam daje kilkunastominutowa drzemka? Przede wszystkim obniża poziom stresu,z większa koncentrację i produktywność poprawiając przy tym pamięć i zdolność zapamiętywania. Badania dowodzą, że drzemka zwiększa również motywację do pracy oraz kreatywność.

#22

Musisz być na bieżąco z trendami w swojej branży. Dzięki temu twoje pomysły również będą “na czasie”. Inspirowanie się innymi to nic złego,pamiętaj tylko,że inspirację i plagiat dzieli cienka granica…

#23

Nie zamykaj się na wszystko co nowe.  Próbuj, testuj, smakuj, pobudzaj wszystkie swoje zmysły. Twój mózg Ci tego nie zapomni Mało tego  – odwdzięczy się! W chwili gdy będziesz poszukiwał rozwiązania problemu lub pomysłu na to nad czym właśnie pracujesz.

#24Staraj się dokończyć jeden projekt, zanim weźmiesz się za następny. Odciążasz wtedy swój mózg. Przestaje on wtedy myśleć o poprzednim zadaniu i całą energię przeznacza na zadanie nowo mu postawione. A wiadomo im mniej mamy na głowie, tym łatwiej, przyjemniej i kreatywniej nam pracuje.

#25

Konsultowanie z kimś swojej pracy może nasunąć nam nowe, lepsze pomysły. Może też nas zniechęcić do dalszej pracy jeśli na konsultanta wybierzemy nieodpowiednią osobę. Nie ważne czy ktoś się zna na tym co robimy czy nie, ważne są odczucia odbiorcy.Tylko pamiętajcie: pytajcie osoby które są w grupie potencjalnych produktów i są szczere. Nie zależy nam przecież tylko na feedbacku w postaci: idealne – cudowne – fantastyczne!

#26Stało się… masz KRYZYS! Nic ci się nie chce, nie masz siły wyjść z łóżka,nic nie cieszy na nic nie masz ochoty, w głowie pustka, żadnych ale to zupełnie żadnych pomysłów – ani dobrych, ani kiepskich… I co tu robić??? Daj sobie dzień, na użalanie się nad swoim losem i nad tym jaka jesteś beznadziejna. A następnego ranka – zrób makijaż,pomaluj paznokcie i DO ROBOTY! Nie wolno się poddawać!

#27To zawsze dobrze robi naszej kreatywności, jeśli obok nas są osoby pomysłowe i kreatywne. Jeśli mało Ci takiego towarzystwa, poszukaj nowych kontaktów. Np w sieci, na Facebooku, dołącz do grupy korzystaj z kreatywnej atmosfery, ale i udzielaj się. Niech inni kreatywni czerpią inspiracje od Ciebie.

#28Jeśli czujesz, że projekt zupełnie Ci nie leży – odpuść go. Nie zmuszaj się. W myśl powiedzenie: z niewolnika nie będzie pracownika.

#29Sama kiedyś w to nie wierzyłam. Dopóki koleżanka nie podesłałam mi linka do filmików Marie Forleo. Entuzjazm, odpowiednio dobrane słowa, przykłady i w głowie zaczyna kiełkować myśl: tez bym tak mogła… I wtedy rusz lawina, pomysłów, działań,prac projektów.Tylko pamiętajcie, tą kurację należy stosować systematycznie, nie doraźnie.

#30Staraj się podchodzić do pracy z entuzjazmem i mieć radość z tego co robisz. Jeśli tego nie czujesz to może pomyśl o zmianie pracy. Zbyt,późno żeby zacząć?