Logo jest najważniejszą częścią każdej firmy. Pokazuje tożsamość firmy i jej produktów. Będzie decydować o sukcesie Twojej firmy. Istnieją pewne firmy, które mają dobrą reputację na rynku, a inne nie mają żadnej. Powinieneś więc postarać się jak najlepiej wykonać logo, które sprawi, że Twoja firma będzie popularna i rozpoznawalna.

Kiedy rozpoczynasz swoją działalność, nie zdobędziesz klientów z powodu braku marki, więc powinieneś zacząć myśleć o projekcie logo od samego początku.

Oto kilka podstawowych wskazówek, które sprawią, że logo Twojej firmy stanie się wektorem.

Wybierz czcionkę

Czcionka jest drugą ważną częścią Twojego logo i powinna być używana zgodnie z typem Twojego biznesu. Nie uzyskasz dobrego biznesu, jeśli nie użyjesz odpowiedniej czcionki.

Istnieje wiele darmowych czcionek dostępnych online, ale musisz użyć dobrej. Nie powinieneś używać tego, który ma dużo znaków lub ma ciężką czcionkę. Dobra czcionka będzie łatwa do odczytania, a także będzie spójna z Twoją marką.

Wybierz kombinację kolorów

Powinieneś użyć kombinacji kolorów, która jest odpowiednia dla Twojej firmy. Powinieneś użyć kombinacji kolorów, która nada profesjonalny wizerunek Twojej firmie.

Wybierz kształt

Kształt jest trzecim ważnym elementem logo i powinien być używany zgodnie z Twoją marką. Nie powinieneś wybierać przypadkowego kształtu, ale zamiast tego wybierz ten, który będzie odzwierciedlał Twoją markę.

Wnioski:

Są to najważniejsze wskazówki dotyczące tworzenia logo. Możesz wziąć trochę pomocy od dobrego projektanta logo, jeśli utknąłeś. Możesz również odwiedzić strony internetowe niektórych słynnych logo, aby uzyskać kilka pomysłów.