Typografia to sztuka układania rodzaju liter lub słów w celu stworzenia różnych projektów. Różne rodzaje czcionek używanych do tworzenia projektów, a także rozmiary czcionek są również określone przez typografa.

Jeśli chodzi o tworzenie projektów, typografowie używają różnych technik, ale jedną z najbardziej powszechnych i skutecznych są znaki typograficzne. Te znaki są bardzo pomocne, jeśli chodzi o pisanie wiadomości, prezentowanie pomysłów, promowanie produktów i innych rzeczy.

Rodzaje znaków typograficznych:

– Kaligrafia

Jest to najstarsza forma typografii, która była używana przez ludzi od czasów starożytnego Egiptu. Była to główna metoda pisania od 3000 r. p.n.e. do 400 r. n.e.

– Pismo gotyckie

Pismo gotyckie jest kolejnym etapem typografii i jest również znane jako pismo XIV wieku. Jest to również bardzo popularny rodzaj liternictwa, który był używany przez wielu projektantów.

– Comic Sans

Ta czcionka została stworzona w 1993 roku przez Microsoft i jest również znana jako brzydka czcionka. Jest to jedna z najbardziej powszechnych i skutecznych czcionek, która jest używana przez projektantów.

– Comic Sans MS

Jest to ulepszona wersja oryginalnego Comic Sans.

– Helvetica

Nazwa tej czcionki pochodzi od szwajcarskiego miasta Genewa. Po raz pierwszy została wydana w 1957 roku.

– Helvetica Bold

Jest to pogrubiona wersja czcionki Helvetica.

– Times New Roman

Jest to jedna z najbardziej popularnych czcionek, która jest używana przez projektantów.

Wnioski:

Tak więc, są to najlepsze znaki typograficzne, które musisz użyć podczas projektowania jakiejkolwiek wiadomości lub produktu. Istnieje wiele innych dostępnych stylów czcionek, które mogą być używane przez projektantów. Zawarłem również niektóre z najczęstszych czcionek typograficznych, które musisz wypróbować.